Moneta 20 zł Beatyfikacja Jana Pawła II 2011
Moneta 20 zł Beatyfikacja Jana Pawła II 2011
Nie można załadować gotowości do odbioru
Share
Monety 20 zł
Beatyfikacja Jana Pawła II 01 V 2011 r. - srebrna moneta kolekcjonerska 20 złotych NBP - Narodowy Bank Polski, producent Mennica Polska S.A., z serii Jan Paweł II., stempel lustrzany. moneta w kapslu ochronnym, stan zachowania L/L, real foto.
Awers: Na awersie monety po lewej stronie orzeł w koronie ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Nad orłem rok emisji: 2011. U dołu monety jej nominał 20 ZŁ oraz napis Totus Tuus. U góry monety przy jej rancie półkolem napis dużymi literami: Rzeczpospolita Polska. W centralnej części monety stylizowany wizerunek Jana Pawła II, który idzie po stopniach schodów na tle stylizowanych promieni. Pod lewą łapą orła znak mennicy: m/w
Rewers: Na rewersie monety na pierwszy planie stylizowany wizerunek Jana Pawła II z rękoma uniesionymi ku górze w geście pozdrowienia. W tle stylizowana błękitny fragment kuli ziemskiej i kontynent europejski, gdzie w miejscu położenia Polski wyłania się jaśniejsze światło. Wokół rantu napis: BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II . 1 V 2011
Bok: Bok monety gadki bez napisów
Jan Paweł II (1920-2005)
Źródło: Folder emisyjny NBP
